SARDINIE výlety / SARDEGNA escursioni / SARDINIA trips-excursions / SARDYNIA wycieczki

Foto: Chia - Cala Cipola / Capo Spartivento

Záznamy: 1 - 2 ze 6
1 | 2 | 3 >>

Chia - Cala CipolLa / Capo Spartivento

       Chia, 6 km dlouhá, nádherná pláž, rozdělená na 4 části členitým pobřežím. Dá se říci, že patří mezi ty nejkrásnější na Sardinii. Fascinující díky své atmosféře. Průzračné moře, jehož barvy jdou od smaragdové až po tmavě modrou. Útesy jsou střídány dlouhými pasážemi pláží s pískem smetanové či zlatavé barvy. Jednoduše řečeno nádhera.

        Zátoka a pláž Cala Cipolla, které jsou součástí pláže Chia, se nachází za skalnatým výběžkem, pláž je jen 150 m dlouhá, s jemným zlatavým světlým pískem; ze stran ji obklopují granitová růžová skaliska, která byla vymodelovana erozí vody a větru do nejrůznějších tvarů.

        Dalším naším cílem je maják na skalnatém mysu Capo Spartivento, na jehož vrchol vystoupáme do mírného svahu. Maják byl postaven roku 1866 a je do dnešních dní plně funkční, tedy v provozu. Patří mezi nejstarší stavby tohoto druhu na Sardinii. Právě zde se také otvírá panoramatický výhled západním směrem na celé pobřeží Costa del Sud až po nejjižnější výběžek ostrova - Capo Teulada.

        Výlet je vhodné v letních měsících uskutečnit ráno (odjezd v cca 8 hod.), či naopak k večeru (cca 17.30 hod.), kdy ještě/už není tolik teplo. Jedná se spíše o náročnější procházku než treking v pravém slova smyslu. Projdeme se cca 2 km od pláže Chia k zátoce Cala Cipola a poté vystoupáme na mys Capo Spartivento k majáku. Zastavíme zcela jistě i na pláži Chia, která jak je již uvedeno výše, patří mezi ty nejkrásnější na Sardinii.

Den konání výletu: na vyžádání

Cena: na vyžádání