SARDINIE výlety / SARDEGNA escursioni / SARDINIA trips-excursions / SARDYNIA wycieczki

Foto: Chia - římská cesta / věž Chia

Záznamy: 1 - 2 ze 7
1 | 2 | 3 | 4 >>

Chia - římská cesta / věž Chia

        Chia, 6 km dlouhá, nádherná pláž, rozdělená na 4 části členitým pobřežím. Dá se bez přehánění říci, že patří mezi ty nejkrásnější na Sardinii. Fascinující díky své atmosféře. Průzračné moře, jehož barvy jdou od smaragdové až po tmavě modrou. Útesy jsou střídány dlouhými pasážemi pláží s pískem smetanové či zlatavé barvy. Jednoduše řečeno nádhera.

        Právě sem vedla v dávných dobách z římského města Nory (archeologická lokalita u městečka Pula - viz výlet NORA + PULA) římská cesta do jiného dávného římského města, do města Bithia, jehož pozůstatky se nacházejí na začátku pláže Chia.

        Torre Chia (věž Chia) je z mnohem mladšího období, byla postavena v druhé polovině 16. století. Tvoří součást obranného vojenského  systému, který nalezneme po celém pobřeží Sardinie - tyto věže jsou často nazývány "aragonskými", protože vznikaly v období, kdy ostrov ovládali právě Aragonci.

        Výlet je vhodné v letních měsících uskutečnit ráno (odjezd v cca 8 hod.), či naopak k večeru (cca 17.30 hod.), kdy ještě/už není příliš teplo. Jedná se spíše o náročnější procházku než treking v pravém slova smyslu. Projdeme se cca 2 km po staré římské cestě, odkud se otevírají překrásné výhledy na pobřeží, a poté vystoupáme k věži Torre Chia, odkud se otevře panoramatický výhled na pláž Chia v celé její délce a dále až po maják stojící na mysu Capo Spartivento.

Den konání výletu: na vyžádání

Cena: na vyžádání